ewita

Zdravé fénovanie vašich vlasov

Vlasy sú prirodzenou ozdobou každej ženy. Niekedy si môžeme dovoliť nechať ich po umytí voľne dýchať a pomaly schnúť, nie vždy ale máme na taký nenáročný rituál dostatok času. V tú chvíľu prichádzajú na pomoc fény, s ktorými vlasy rýchlo vysušíme a dodáme im ten správny objem. Ako ale docieliť, aby sa teplovzdušný fén nestal pre vlasy nepriateľom? Stačí, keď budete okrem vytúženého účesu myslieť aj na to, ako pri jeho vytváraní svoje vlasy udržať stále silné a zdravé.

 

Prevratné ionizačné fény

Vymaňte sa z kruhu žien, ktoré používajú zastarané fény s obmedzenými funkciami. V dnešnej modernej dobe sú na trhu dostupné fény s celým radom prevratných funkcií. Do popredia záujmov profesionálnych kaderníkov, ale aj žien, ktoré vedia, že bez správnej starostlivosti krásne vlasy nedosiahnu, sa dostávajú chytré ionizačné fény. Vďaka svojmu ionizačnému efektu dokážu dokonca rozdeliť kvapky vody na menší počet, a tak sa postarať o naozaj rýchle vysušenie vašich vlasov. Záporné ióny potom vaše vlasy uhladia a prepožičajú im podmanivo hodvábny lesk.

Výstřižek

Fén – priateľ vašich vlasov

Je dobré ale pamätať na to, že aj taký profesionálny fén rovnako ako ostatné nenáročné fény sa musíte najprv naučiť správne používať. Pre fénovanie totiž platí niekoľko zásadných pravidiel. Predovšetkým musíte dbať na to, aby vzdialenosť medzi fénom a vlasmi bola aspoň desať centimetrov. Prílišnému prehrievaniu určitých prameňov vlasov prejdete aj tým, že budete všetky vlasy fénovať úplne rovnomerne. Pri tom vám skvele poslúži aj kefa, s ktorou budete pri fénovaní vlasy odhora nadol rozčesávať. Za pomoci najlepšie guľatej kefy navyše získajú vaše vlasy oveľa väčší objem.

Existuje aj celý rad prípravkov, ktoré vaše vlasy ochráni pred horúcim vzduchom, ktorý z fénu prúdi. Šetrnosť voči svojim vlasom dáte najavo aj tak, že budete pri fénovaní používať výhradne stredný stupeň vysúšania. Stále ešte premýšľate, či si vaše vlasy zaslúžia darček v podobe šetrného fénu? Môžete premýšľať ďalej napríklad na stránkach tematického obchodu www.puls.cz, ktorý ponúka profesionálne fény pre všetky ženy, ktoré dbajú o krásny a upravený vzhľad svojich vlasov.