Každý túži potom, aby stretol partnera, ktorý sa aspoň priblíži jeho predstavám. Osamelosť je otravná, a preto sa snažíme nájsť svoj náprotivok. Reálny život je často uponáhľaný. Denne stretávame tých istých ľudí, chodíme po tých istých uliciach a do tých istých podnikoch. Málokto má odvahu niekoho len tak osloviť v reštaurácii. Preto tu na rad prichádzajú on-line zoznamky.

Internet nám poskytuje určitú formu anonymity a tiež burcuje našu predstavivosť. Nikdy neviete, kto sedí na druhej strane. Buďte však úprimní k sebe aj k tomu, s kým si píšete. Nepredstierajte, že ste niekto iný, kým nie ste. Určite by sa nepáčilo ani vám, keby vás niekto ťahal za nos a poskytol vám skreslený obraz seba samého. Preto zabudnite na falošné fotky iných osôb, aby ste vyzerali príťažlivejšie, neklamte o svojom povolaní, finančnom stave ani o záľubách. Nezabúdajte na to, ak máte o daného človeka skutočný záujem, predsa len raz sa musíte stretnúť a pravda vyjde najavo.

Zaujímavé fakty o zoznamovaní sú, že pred 1 rokmi si ľudia mysleli, že zoznamky sú len pre zúfalcov, ktorí si nevedia nájsť partnera v reálnom živote. Názor ľudí sa rokmi menil a teraz sa zoznamka považuje za bežný spôsob zoznamovania.

 

Keď nehľadáte lásku, ale sex

Človek je ovládaný svojimi pudmi a niekedy nehľadá lásku, ale len nezáväzný sex. Tí, ktorí nechcú nikomu vešať na nos, čo celý deň robili, netúžia riešiť hádky a problémy, ktoré so sebou vzťah prináša a hľadajú len zábavu, skúšajú si nájsť partnera zo sexzoznamky. Sexzoznamka už je v dnešnej dobe takmer  taká bežná ako klasická zoznamka. Sú jedinci, ktorí bez sexu vydržia dlhšie, iní kratšie. Erotická zoznamka slúži predovšetkým na nájdenie sexuálneho partnera. Aj keď človek nikdy nevie a po pár vzrušujúcich spoločných nocí zistíte, že chcete niečo viac.

 

 Na veku nezáleží

Či máte 20,30 alebo 60, máte právo svoj život zdieľať s niekým iným. Zoznamka nie je určená len pre mladšie vekové kategórie. Je určená skutočne pre každého. Aj ľudia po päťdesiatke majú právo na lásku a nemusia sa vôbec hanbiť, že využijú tento typ zoznamovania sa. Existujú zoznamka pre starších ľudí, ktorá je určená pre ľudí nad 40 rokov. Niekedy život neprebieha tak ako chceme. Môže sa nám rozpadnúť 20 ročné manželstvo, dlhoročný vzťah alebo môžeme ovdovieť. To však neznamená, že musíte zostať navždy sami.